SIA "SILTUMNĪCA"

SILTUMNĪCU IZGATAVOŠANA, BŪVNIECĪBA UN TO APRĪKOJUMS

SĀKUMS

KONTAKTI

LVENG

 

MAZĀS SILTUMNĪCAS

 

MAZDĀRZIŅU TIPS

 

HOBIJA TIPS

 

PROFESIONĀLĀS SILTUMNĪCAS

 

5M & 6M PLATAS

 

7,5M & 10M PLATAS

 

12M & 14M PLATAS

 

16M - 25M PLATAS

 

POLIKARBONĀTA SEGUMA SILTUMNĪCAS

 

POLIKARBONĀTA

 

SILTUMNĪCU APRĪKOJUMS

 

LAISTĪŠANAS SISTĒMAS

 

VENTILĀCIJAS SISTĒMAS

 

APKURES SISTĒMAS

 

ILGGADĪGĀS PLĒVES

 

PAPILDUS

 

MŪSU PADOMI

 

MŪSU DĀRZNIECĪBA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MŪSU PADOMI

Ja neesat pārliecināts, kādu siltumnīcu labāk izvēlēties - centīsimies Jums dot dažus ieteikumus no mūsu pieredzes, kuri varētu būt Jums noderīgi, izvēloties sev visatbilstošāko siltumnīcu un tās komplektāciju!

        1) Siltumnīcu veidi

- Ja jums nepieciešama pavisam neliela  siltumnīca, tad vispiemērotākais variants šādām vajadzībām ir mazdārziņa siltumnīca (3,4m x 6m) vai Hobija tipa (4,5m plata) siltumnīca. HOBIJA TIPA SILTUMNĪCAS SEGUMS IR DUBULTA PLĒVE AR GAISA STARPU PA VIDU, KAS NODROŠINA LABĀKU SILTUMIZOLĀCIJU. TOTIES MAZDĀRZIŅU SILTUMNĪCA IR PATI LĒTaKĀ SILTUMNĪCA CENAS ZIŅĀ.

 

- Ja vēlaties nodarboties ar dārzeņu, puķu vai dēstu audzēšanu profesionāli, būtu vēlams izvēlēties siltumnīcas, kuras ir vismaz 6 m platas, lai audzēšanas darbs būtu pēc iespējas racionalizēts un atvieglots. 

        2) Vēlamais mikroklimats (temperatūra, mitrumS) siltumnīcā

- Lai noteiktu to, kādai temperatūrai un mitruma režīmam ir jābūt siltumnīcā, ir nepieciešams zināt, kāda kultūra tiks audzēta siltumnīcā. TAS SAVUKĀRT PALĪDZĒS ATBILDĒT UZ VAIRĀKIEM JAUTĀJUMIEM:

A) ventilācijas lūku (logu) daudzumu un izvietojumu siltumnīcā;

B) laistāmās iekārtas vai sistēmas izvēlI - (atsevišķām augu kultūrām ir nepieciešamas iekaramās mobilās laistīšanas     iekārtas, turpretī citām - pilienveida VAI CITAS laistāmās sistēmas);

C) APKURES SISTĒMAS VEIDA IZVĒLE (ZEMAUGSNES, VIRSAUGSNES, SāNU, AUGŠĒJĀ, RADIĀTORU, CAURUĻU REĢISTRU, UZSILDĪTĀ GAISA VAI CITAS APKURES SISTĒMAS);

3) ARKVEIDA Dubultplēves siltumnīcas salīdzinājums ar stikla seguma  siltumnīcU

 

1.   Pateicoties siltumnīcas arkveida formai, ziemā uz jumta neuzkrājas sniega sega pat tad, ja siltumnīca netiek apkurināta.

2.   Siltumenerģijas ietaupījums. Salīdzinājums: dubulplēves seguma siltuma vadīšanas koeficients ir 4-4,5 W/m2 * 0C ; stiklam 5-6 W/m2 * 0C. Tā rezultātā ir nepieciešams, APMĒRAM, PAR TREŠDAĻU mazāks kurināmā daudzums apkurināmās plēves siltumnīcās salīdzinājumā ar tāda paša izmēra stikla siltumnīcām.

3.   Pagarināts veģetācijas periods pavasarī un rudenī bez apkures siltumnīcās; Vidēji veģitācijas periods pagarinās par 1 mēnesi pavasarī un 1 mēnesi rudenī neapkurināmās siltumnīcu platībās.

4.  EVA plēves izturīgo raksturīpašību dēļ, plēves segums PĒC PIEREDZES ir jānomaina vidēji reizi 10 gados (praksē var būt arī ilgāks periods). Šajā ekspluatācijas laikā plēves segumam ir nepieciešama minimāla aprūpe, pretēji stikla segumam, kura stikla elementi ir ik pavasari jāatjauno. (Pieredze rāda, ka 11 gadu laikā stikla siltumnīcu segums ir jāatjauno par 100%)

            4) Siltumnīcas platuma un garuma  izvēle

1. Jo platāka un garāka siltumnīca (līdz ar to lielāka), jo vienkāršāka un RELATĪVI lētāka ir papildus nepieciešamo sistēmu uzstādīšana, laistāmo iekārtu un apkures sistēmu izveide un uzturēšana;

2. Jo lielāka siltumnīca, jo lielāks gaisa apjoms siltumnīcā - tādējādi uzlaboti apstākļi augu augšanai un augiem nepieciešamo gāzu apmaiņai;

3. Jo siltumnīca garāka, jo mazāka IR siltumnīcas 1 kv/m cena. Cenu samazinājums, atkarībā no siltumnīcas kopējā garuma ir TĀPĒC, ka samazinās siltumnīcas galu izmaksu īpatsvars kopējā siltumnīcas cenā. cenu starpība, atkarībā no siltumnīcu garuma, piemēram, 10m platām siltumnīcām ir sekojoša:

Garums

15m

30m

50m

70m

100m

Cenu samazinājums % 1 kv/m siltumnīcas

PAMAT-CENA

 - 20% lētāk

- 27% lētāk

- 31% lētāk

- 33% lētāk

 

 

 

SIA "SILTUMNĪCA"